Przedłużanie i wznawianie uprawnień UAVO

Przedłużenie i wznawianie uprawnień VLOS, BVLOS oraz INS.

Organizujemy cykliczne egzaminy przedłużające i wznawiające uprawnienia UAVO.

Jeśli zbliża się termin ważności wpisu do Twojego świadectwa zapraszamy na egzaminy przedłużające. Jeśli termin został przekroczony, zgłoś się do wznowienia. 

Jak wygląda egzamin przedłużający lub wznawiający uprawnienia?

Z formalnego punktu widzenia jest to egzamin praktyczny dla kategorii zgodnej z przedłużanym/wznawianym uprawnieniem. W rzeczywistości egzamin rozpoczyna się od weryfikacji wiedzy z aktualnych przepisów i procedur związanych z wykonywaniem lotów. Należy wiec przygotować się nie tylko z latania, a również z przepisów.

Do egzaminu potrzebny będzie BSP o odpowiedniem masie startowej dla przedłużanego/wznawianego uprawnienia z możliwością realizacji lotu w trybie Atti (bez GNSS).

Uczestnik powinien posiadać przy sobie:

 

Wysokość opłat urzędowych:

  • 57 PLN w przypadku przedłużania uprawnień dla osób, które posiadają świadectwo kwalifikacji wydane po wrześniu 2016r. (daty ważności uprawnień VLOS/BVLOS oraz kategorii statku powietrznego w świadectwie są różne)
  • 103 PLN w przypadku przedłużania uprawnień dla osób, które posiadają świadectwo kwalifikacji wydane przed wrześniem 2016r. (daty ważności uprawnień VLOS/BVLOS oraz kategorii statku powietrznego w świadectwie takie same)
  • 101 PLN w przypadku wznawiania uprawnień

 

Od absolwentów nasza szkoły, Akademia UAV nie pobiera opłat za użyczenie drona na egzamin.

Za egzamin zdawany w naszym ośrodku nie pobieramy dodatkowych opłat.

 

W sprawie najbliższych terminów wznowień zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.